Nová Captiva

Chevrolet

Nová Captiva

Chevrolet

Chevrolet Captiva 2011 – Viac výkonu. Viac praktickosti. Viac možností.

Spoznajte úplne novú Captivu 2011. Rodinné SUV s prekvapivým vzhľadom a praktickosťou. Vytvorené na základe úspechu predchádzajúceho modelu, vylepšili sme Captivu vo všetkých smeroch a vytvorili auto, ktoré splní akékoľvek požiadavky celej rodiny (od víkendového pikniku po športovú jazdu).


Štýl s účelnosťou

Captiva 2011 má nie len pod kapotou veľké vylepšenia, ktoré prinášajú nové možnosti. Zámerom bolo dodať vozidlu výraznejší nový vzhľad.

Športovejšia, ako jej predchodkyňa, nová Captiva 2011 odráža súčasný výrazný dizajn Chevroletu.

Dokonalá konštrukcia a uhladené efektné línie karosérie modelu Captiva prezrádzajú jeho športového ducha, napriek tomu je vnútri je dostatok miesta aj komfortu pre každého. Vytvorili sme 5 alebo 7 miestne vozidlo, ktoré vyčnieva z davu.

Prizmatický štýl svetlometov, smerové svetlá LED integrované do spätných zrkadiel a delená maska chladiča jej prepožičiava eleganciu. Výsledkom sú hladké línie karosérie, zdôrazňujúci celkový dizajn je vozidla, ktorý jednoducho vypovedá o štýle.

Každý dizajnový prvok zasadený do celku zaručuje, že vozidlo je pôsobivý na pohľad a je zábavné ho riadiť.


Kvalitný interiér a úložné priestory

Keď došlo na riešenie interiéru, kompletne sme Captivu prepracovali. Stále si budete užívať priestorný a vzdušný interiér, ale dokonalá kvalita interiéru je okamžite citeľná z každého detailu, tvaru a textúry.

Captiva je rovnako praktická ako moderná. V 3 radách sedadiel, sa pohodlne usadí 7 pasažierov alebo umožní previezť naozaj veľký náklad.

Flexibilné sedenie v Captive

Prístup na tretiu radu sedadiel je jednoduchý, stačí posunúť a sklopiť druhú radu. Keď tretia rada sedadiel nie je potrebná, môžete ju sklopiť do podlahy a vytvoriť batožinový priestor s objemom 769 l.

Viac úložných priestorov

Pre nový model sme zvolili elektronickú parkovaciu brzdu. Skvelá inovácia, ale taktiež úžasná cesta pre vytvorenie ďalšieho úložného priestoru v centrálnej konzole. Nie je prekvapením, že úložné priestory radia Captivu k najlepším vo svojej triede. Držiaky nápojov sú všade a inteligentné úložné priestory na vás „číhajú“ na každom vhodnom mieste.

Kvalitné spracovanie a materiály

Nové vylepšenia interiéru zahrňujú aj nové čalúnenie a materiály. Nájdete tu úplne nové materiály tkanín a vylepšené detaily interiéru, ktoré dodávajú vozidlu modernejší a svieži vzhľad.

Naši dizajnéri taktiež začlenili do Captivy prvky charakteristické pre Chevrolet – ľadovo modré podsvietenie a duálny kokpit. Sedempalcový navigačný systém je voliteľný, Rovnako ako integrovaná parkovacia kamera parkovacieho asistenta.

Aux-in a Bluetooth pripojenie pohodlne umiestnené na volante sú súčasťou štandardnej výbavy. Hudba z audio sústavy bude znieť lepšie vďaka vylepšenému odhlučneniu predného skla, dverí a použitých materiálov, ktoré redukujú zvuky z cesty, vetra a hluk motora.


Skutočná radosť z jazdy

Pod kapotou nájdete jeden zo štyroch nových silných motorov – motorov, ktoré sa pýšia najnovšou manuálnou alebo automatickou šesťstupňovou prevodovkou pre dynamickú a hladkú jazdu.

Benzínové motory

Motory novej Captivy majú niekoľko technologických vylepšení. Je medzi nimi aj 3.0 l benzínový motor ECOTEC s premenlivým časovaním ventilov s výkonom 258 koní a zrýchlením z 0-100 km/h za 8,6 sekúnd.

Dieselové motory

Naša díslová ponuka nesklame nikoho. Náš nový turbodísel 2.2l bude dostupný v dvoch výkonových verziách: 163 a 184 k. Nielenže sú naše díslové motory výkonnejšie, ale majú aj nižšie emisie CO2 a plnia emisnú normu Euro V.

Prevodovka a pohon kolies

Vyberte si manuálnu alebo automatickú prevodovku. Vyberte si pohon predných alebo všetkých 4 kolies. Nezáleží po akej ceste pôjdete, Captiva je stavaná pre dynamickú jazdu, sedí v zákrutách a je pre ňu charakteristický pôžitok z jazdy.


Bezpečnostné prvky

Captiva má 6 airbagov – dvojitý predný a bočný airbag pre bezpečnosť vodiča a spolujazdca, okenné airbagy pre pasažierov vzadu. Trojbodové bezpečnostné pásy s predpínačom a obmedzovačom zádržnej sily zaisťujú cestujúcich na predných sedačkách. Detská sedačka je prichytená systémom ISOFIX na krajných sedadlách druhej rady.

Byť na ceste v kľude je taktiež dôležité. Preto je dobré vedieť, že Captiva disponuje mnoho prvkami aktívnej bezpečnosti v štandardnej výbave: systém regulácie preklzu, systém elektronickej kontroly stability a ABS s brzdovým asistentom.

Ďalší inteligentný bezpečnostný prvok je asistent rozjazdu do kopca. Ten udržuje vozidlo na 3 % stúpaní po dobu 1,5 sekundy po spustení brzdového pedálu tak, aby nedošlo k cúvnutiu, a umožňuje tak bezpečnejší rozjazd pri zastavení v kopci.

Jazda z kopca je jednoduchšia vďaka DCS. To je technológia, ktorá automaticky spomalí vozidlo pri klesaní, čo znamená, že nemusíte držať nohu na brzdovom pedáli.